Vykořenění lidstva


Jednou z typických „vlastností“ čechů je velká vykořeněnost. Někteří lidé vypadají skoro až étericky – jako by ani nebyli hmotní… nechodí, ale skoro až plují. Ženy působí trochu jako víly a muži přestože mají mužský vzhled a chování – energii, působí velice jemně. Příčinou je silné vykořenění – slabé uzemění. Takový člověk je tedy jen málo v kontaktu s tělem (nevnímá jak se cítí) s emocemi, se svými potřebami, se svou silou… 

Indiání žili na místě, na kterém žili i jejich praprapra…rodiče. Přesně věděli kam patřili – ale to se netýká jen místa, ale také společnosti. Kořeny tedy nesouvisí jen se samotným domovem, ale také s pocitem, že někam patřím – jak místně, tak ve společnosti. Pokud nevím kdo jsme a kam patřím, je pro mě těžké se uzemnit a prožívat. Mnohem bezpečnější je ignorovat se.

Pokud mám tedy bohaté rodiče žijící ve velké vile, mají mě rádi, dávají mi spoustu peněz, ale kvůli jejich semletí systémem si nemohu dovolit být sama sebou – třeba nerespektují, že nežiju jako oni a mám úplně jiné priority, nebude mi moje rodina připadat jako místo, kde mám zapuštěné kořeny. Proč? Protože tam není nepodmíněná láska v míře, jakou bych potřebovala.

Zhruba kolem puberty dítě začíná projevovat svůj názor na svět, potažmo na své rodiče. Obzvláště vnímavé děti jsou schopné vidět pokřivené fungování rodiny. Proto právě v pubertě tolik dětí spadne do drog a hlavně hodně nepochopené děti se stávají členy různých gangů – protože si začínají uvědomovat, že doma není tak doma jak by potřebovaly a tak hledají společnost, kde by našly uspokojivé místo.

To opravdové doma, DOMA, kde zapustíme kořeny a uzemníme se tedy už nutně neznamená bydlet blízko rodičů, abychom posílili rodinné vazby jako dřív, ale stejně tak to může znamenat bydlet blízko lidí, kteří nám rozumí… mohou to být i naši rodiče.

Rodiče jsou rodina kterou si naše duše vybírá tak, aby mohla ideálně prožít to, co si naplánovala. To se děje přes rodinnou karmu – vzorce chování, které se po generace předávaly. Teď je ale všechno jinak. Vše se tak rychle mění a vyvíjí, že děti lámou jeden vzorec chování za druhým a rodinná karma se čistí. K tím větším mezigeneračním problémům však může docházet…

Ať se tedy rozhodneme zakořenit kdekoliv, důležité je vyvíjet se, přijímat se a tím zlepšovat vztah k sobě – tedy i měnit své okolí. Kolem nás se tak utvářejí nové, zdravější vztahy. 

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *