Proč se ženy ve vztahu “zasekávají” a odmítají sex?


Žena která se zasekne je jednoduše nešťastná. Má pocit, že ji partner přehlíží. Vždyť ona přece dělá první poslední – vaří, pere, uklízí, stará se o děti… a když její partner přijde domů, lehne si k televizi s tím, že je unavený z práce. Vzorná žena mu ještě dá prostor aby se její miláček měl dobře, když měl tak náročný den. Pak nastane večer, muž chce sex a tak ho od milující ženy dostane… a další den se celý koloběh opakuje.

Máme tu tedy muže, který přijde unavený z práce, z pohledu ženy dostane lásku a pozornost, jídlo, uklizený byt, nijak závažně ho “neobtěžují” děti když na ně zrovna nemá náladu a večer si ještě parádně zasouloží. Jeho život je tedy plný práce, ale také lásky, pozornosti a pochopení.

Jak je na tom ale žena v takovémto vztahu? Je unavená po celodenní práci, která je náročnosti minimálně srovnatelná s tou, co dělal její muž. Když partner přijde domů, práce jí ještě přibyde, aby po všech stránkách uspokojila milovaného muže. Žena tedy dává, dává a dává… ale současně potlačuje sama sebe. Pokud se potlačujeme, zadržujeme v sobě emoce, které brzdí proudění lásky. Žena si to ani nemusí uvědomovat, ale první na čem je tato situace poznat je velká únava, následuje nechuť na sex a nakonec se vše projeví jako “zásek”, kdy žena přestává muži dávat servis (může se projevit až po mnoha letech) a přestává být milá – do vědomí se začínají dostávat dlouho potlačované emoce.

Jak z toho ven? Žena se cítí přehlížená, nemilovaná, nechtěná… připadá si jako služka, která nemá žádnou hodnotu. To všechno je ale jen zrcadlo jejího vnitřního světa pokud žena přehlíží sama sebe, muž se pouze chová stejně jako ona – ukazuje jí zrcadlo. Řešení je tedy přestat se přehlížet, začít se milovat, začít se chtít a přestat se chovat jako služka.

Proč se takto chová tolik žen? Odpovědí je fakt, že jsme tak vychované. Spousta dívkám maminky vštěpují že se musí umět dobře postarat nejen o dům a děti, ale také o muže.

Aby se žena dokázala postavit sama za sebe musí umět vytvořit hranice, které jí umožní vnímat samu sebe, musí začít dělat co ji baví aby objevila lásku sama v sobě, musí někam sama začít směřovat aby měl i její život samotný nějakou hodnotu (taková žena se neupíná na rodinu a vidí smysl i v jiných věcech), musí o sebe začít pečovat aby dala lásku i tělu i duši, musí sama sebe postavit na první místo – jedině pak se k sobě bude chovat tak, aby se cítila dobře a musí komunikovat s okolím aby dokázala to co cítí promítnout do okolí.

Takováto žena lásku vyzařuje, přitahuje (tedy dostává), skrze ní transformuje ostatní a ukazuje cestu. Největší paradox je, že když se zeptáte muže co bych chtěl, tak Vám většina řekne, že chce šťastnou ženu.

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂