Největší omyly při meditacích


  1. Nelpěte na již naučených metodách, jak se do meditace dostat. Neexistuje nějaký zaručený postup – existuje spousta variant a nejlépe funguje ta, na kterou si přijdete sami. Asi před 7mi lety jsem byla na Silvově metodě, kde se učí sestup po schodech, před pár lety byla maminka na Modré alfě, kde zase proplouvali barevnou vodou… Celý fígl meditace je v tom, že vám brání váš rozum (strach) dostat se hlouběji a vy ho musíte nějak “oblbnout” aby se necukal. Schody jsou fajn, ale mají své omezení – a to je jejich výška. Proto pokud se chcete dostat hlouběji, musíte jich překonat opravdu hodně (tím jste na sebe rozumu dali bič). Proplouvat vodou je taky fajn, ale voda zase klade odpor… Pro začátek jsou tyto techniky super, protože často máte strach jít moc hluboko, ale pro pokročilejší doporučuju skočit z útesu, teleportovat se do vesmíru a padat, nebo si třeba nechat narůst křídla a letět střemhlav dolů… je to mnohem rychlejší a efektivnější – jen už nesmíte mít strach to udělat. Fantazii se meze nekladou!!!
  2. Nebojte se “porušovat pravidla”. I když vám moudré knihy radí “sedněte si na klidné a tiché místo” neznamená to, že u toho musíte setrvat a jinak to nejde!!! Vaše duše je jedinečná a každá tedy funguje jinak – meditace a kontakt s duší je zvyk, třeba jako zavazování tkaniček. Nejprve se musíte soustředit, ale později je vám už jedno, jestli na vás u toho někdo mluví, meditujete v čekárně plné lidí nebo dokonce za chůze. Je jen na vás, co si dovolíte…
  3. Meditace není prostředkem jak utéci ze svého života, ale prostředkem, jak mu navrátit smys!!! Být duchovní neznamená meditovat a nebýt schopný existovat v naší fyzické realitě. Duše se sem inkarnuje právě proto, aby naše 3D prožila, tak proč utíkat do jiných dimenzí právě pomocí meditace? Jemnohmotné dimenze si můžete prožít v jiných životech na jiných jemnohmotných planetách, tady to naše duše nechce. Klidně se jí zeptejte 🙂 Teď narážím na první čakru – spojení s fyzickým světem, se zemí. Čím více meditujete, tím více byste se měli také uzemňovat. Představte si, že jste strom – duchovní sféry jsou vaše koruna a hmotný svět kořeny. Pokud bude koruna mohutná, ale kořeny jen povrchové a malé, strom se vyvrátí. To znamená, že nestačí žít ve světě meditací, snů a ideí, ale je třeba začít prožívat i užívat si fyzickou úroveň života. Fyzicky prožívat emoce, pocity bezpečí, naučit se pracovat s penězi atd… Meditace může být mostem mezi těmito dvěma světy, naučte se po něm chodit 🙂
  4. Spousta meditací se soustředí na čištění “negativních energií” nebo bloků. Představte si, že vám teče kohoutek a vy pořád lítáte s hadrem abyste utírali vodu namísto toho, abyste kohoutek opravili. Tak zhruba stejný smysl má taková meditace. Pokud meditujete na otevírání čaker a budete to dělat opravdu pravidelně a dlouho, začnou nahoru vyplouvat staré problémy, které se pomalu budou objevovat ve vašem životě a je na vás, abyste si s nimi na úrovni 3D – fyzicky – poradili. Tzn. Pokud třeba čistíte první čakru, která je silně spojená s hmotou, budou se vám tyto problémy pomalu objevovat ve fyzickém světě. Představte si, že stále bojujete s financemi, které náleží k první čakře, takže nemáte vyřešený přístup k penězům. Třeba máte strach že nebudou a nevěříte, že se o vás vesmír postará… ale stále hodně pracujete a nějak vycházíte.  Pokud však tento problém meditací vylijete nahoru, můžou se vaše výdaje zvýšit (někdo vás okrade, nabouráte a budete muset zaplatit opravu auta…) a budete se s tím muset popasovat. Vyhodí vás to ze zajetých kolejí. Ve chvíli krize však většina lidí přestane meditovat, problém tak znovu zavře a vše se vrátí do starých kolejí… Pokud však nepřestanete, ale zkoušku nezvládnete (vezmete si půjčku), za nějakou dobu pomalu přijde další (třeba dluhy) atd… takže si nakonec stejně všechno budete muset vyřešit fyzicky – jít a kohoutek utáhnout. Zkouškou myslím pouze možnost změnit přístup k penězům – vyřešit strach, který vám brání v kontaktu s vaší duší.
  5. Nemusíte se nic učit – vaše duše již prošla stovky, ale možná i tisíce životů a vždy, když opustí fyzické tělo, je “v kontaktu” s vyšším vědomím, takže ví úplně všechno- tak proč se jí nezeptat? Spousta lidí čte knihy, chodí na přednášky a kurzy, ale stále nenašla tu “správnou cestu”. Správnou cestu totiž najdete pouze ve vašem nitru!!! Všechno ostatní je pouze inspirace, která je od vaší cesty více či méně vzdálená a proto je vám více či méně blízká. Když pracuju s klienty právě prostřednictvím meditací, je svět každého jedince úplně jiný a proto se nejde držet nějakého konceptu, ale pouze záměru. Základní meditace by tedy měla být cesta za vaší duší – vyšším já – které vám (často ne hned) řekne nebo třeba ukáže co a jak. Zkuste to určitě sami a všechny překážky na které narazíte jsou jen vaše vlastní strachy – rozum, EGO. Doporučuju si přizvat nějakého průvodce, abyste měli rádce a nebyli sami. Prostě zavolejte a on přijde. Jen si to musíte dovolit. Je to váš svět, můžete všechno. Vy jste tvůrci. Ani váš učitel, ani nikdo jiný, ale vy.
  6. V meditacích neřešte následky, ale příčiny. Následky řeší medicína – jsem vystudovaná veterinářka, takže jsem se o léčení následků učila 6 let – ano, medicína opravdu léčí pouze následky… je to pomyslný hadr utírající vodu z tekoucího kohoutku. Příčiny problémů jsou zablokované emoce – tzn. Určitě máte nějakou vzpomínku z dětství která byla nepříjemná, ale vy o ní odmítáte mluvit, nebo vůči ní dokonce necítíte žádné emoce. Vaše emocionální tělo uteklo, proto je tam prázdno. Ta situace byla tak bolestivá, že jste ji neprožili a tím jste vytvořili energetický blok. Pokud ji prožijete, spustíte dominový efekt na všechny následné obdobné situace ve vašem životě, protože čas je jen relativní. Teorie je snadná, praxe trochu horší, protože zjistit o jakou vzpomínku se jedná, zajistit že to je opravdu ta první a ještě se do ní dostat a prožít ji není zase taková sranda… ale pokud se vám to povede, můžete třeba strach z pavouků odblokovat klidně i za 30 minut (je to velice individuální). Že je vzpomínka vyřešená poznáte tak, že ji na FYZICKÉ úrovni prožijete. Pláčete, křičíte, cukáte se… každý to má jinak. Pak ještě utište vaše Já ve vzpomínce – tím zrušíte blok a všechny následné situace, které se blokovaly právě kvůli této záležitosti sami odplují. Mnohokrát vyzkoušeno.

Pokud se napojujete na měsíc, zemi, vítr atd… odpojujete se na konci meditace? Pokud ano, tak proč jste se napojovali? Co vám to dalo? Pokud máte najednou moc “vysokou vibraci” a nejste schopni fungovat v normálním světě, jste málo uzemění!!! Všechno kolem nás je naprosto úžasná knihovna nadupaná informacemi – stačí se jen napojit a poprosit o sdílení. Poproste Matičku Zemi o její zkušenost a dostane se vám úžasných zážitků… ale neodpojujte se. Vždyť všechno je jednota – opakem jednoty je EGO – strach, rozum… to ono nám našeptává, ať se raději odpojíme. Pokud se odpojujete, vzdáváte se té krásy okolo, uzavíráte se před vnímáním a prožíváním… ale my jsme tu přece proto, abychom prožívali. Náš svět je duální – plný opaků. Pokud bychom neprožili smutek, jak bychom mohli ocenit radost? Pokud známe jen svobodu, jak bychom zjistili co to svoboda je? “Bůh”, “Tvoření”, “Vesmír” prožívá sám sebe skrze nás, proč by nám tedy ubližoval? Je jako rodič, který nám splní všechno, o co si požádáme… ale pokud se před ním zavřeme do ulity jako uražené dítě a ještě trucujeme a tak si o nic neřekneme, nebo ještě lépe si ironicky říkáme o hlouposti, nedivme se, že nám chybí jeho něžná slova a láska, kterou nás zahrnuje a život nám najednou připadá těžký. Cítíme se jako děti v dětském domově… sami, opuštěné a bez manuálu na život… Jsme to však jen my, kdo odmítá jeho dary a rady. Opravdu se před ním chcete zavírat?

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *