“Myslete pozitivně” – dokonale sebe-destrukční fráze


Spousta knih se zaměřuje na tvorbu reality a součástí této činnosti je právě magické sousloví “myslete pozitivně”. Z hlediska tvorby reality se však jedná o naprosto dokonale sebe-destrukční sousloví. Proč? Protože jak jsem již psala dříve netvoříme rozumem, ale srdcem. Pokud se rozum a srdce dostane do rozporu, dostáváme se do nízko-vibrační energie. Je to z toho důvodu, že se snažím něco tvořit, ale protože jsem použila špatná pravidla, tvořím neúspěšně nebo dokonce opak toho co jsem původně vytvořit chtěla.

Pokud si chci přitáhnout třeba peníze, tak mi nepomůže říkat si větu “to je v pohodě, peníze přijdou” pokud se mi to v srdci příčí a mám sevřené hrdlo strachem že nepřijdou. V takovém případě totiž vyzařuji strach z nedostatku a tím onen strach z nedostatku zhmotním – nikoliv peníze. V dané chvíli tedy buď zůstávám s financemi na stejném množství, nebo mám ještě méně – setrvávám v nedostatku. Důležité jsou však také emoce, které u zhmotňování prožívám – pokud zhmotňuji srdcem prožívám lásku (jsem tvůrce), naopak pokud mám záměr něco zhmotnit a místo toho mám nedostatek, připadám si že jsem neschopná, že jsem selhala… a to vytváří oblíbené emoce související s rolí oběti – jsem obětí toho, že mi tato technika nefunguje. Ve výsledku tedy nejen že mám méně peněz, ale také se cítím ještě hůř než na začátku a tím pádem přitahuji ještě horší emoce, takže tvořím ještě horší realitu.

Pokud chci zhmotňovat efektivně, je třeba se řídit pravidlem “prožívejte pozitivně”. Pokud chcete zhmotnit peníze, tak si vzpomeňte na situaci kdy jste peníze měli – respektive když jste měli pocit že je máte. V tu chvíli jste si připadali přijatelní sami pro sebe a vzpomenutím si na tento stav se otevře srdce přijímání dalších peněz.

Je však důležité si uvědomit, že toto je stále manipulace reality – jediný způsob jak dlouhodobě zajistit hojnost je přijmout se i v při nedostatku peněz, tím zrušit strach (takže se samo otevře srdce) a umožnit tak volnému proudění lásky ve formě peněz.

Stejnou techniku lze však velice efektivně využít jako pomůcku, která nám pomůže udělat rozhodnutí že chceme někoho, nebo něco přijmout. V životě se vždy soustředíme jen nějakou oblast a v té dostáváme zrcadla. Jednou se stane, že nám hlavní zrcadla začnou dělat rodiče. V tu chvíli je pro nás rodič zdrojem bolesti – ukazuje nám naši vlastní “nedokonalost” a je tedy těžké se rozhodnout, že ho chceme přijmout. Pokud si však začneme opět prožívat příjemné zážitky z dřívějška, pomůže nám to udělat rozhodnutí, že naši rodičové nejsou jen zdrojem bolesti a rázem se pro nás stanou podstatně snáze přijatelní. Jak jsem již psala, přijetí rodičů je nutné k přijetí sebe sama (rodinná karma).

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *