Láska x podmíněná láska, zamilovanost


Co je to láska? Říká se, že láska je nadřazená emoce – a svým způsobem to je pravda. Když píšu o prahmotě, původní energii – píšu o lásce. Pokud neprožijeme negativní emoce, vytváříme energetický blok na dráze – meridiánu – a zastavujeme tok energie/lásky. O tom jsem již psala dříve. Stav absolutní lásky je tedy stav, kdy námi plynule proudí energie a nic jí neblokuje. To je stav osvícení. Stav absolutní lásky. Stav, kdy jsme láska.

Co je tedy stav o kterém se mluví jako o lásce mezi lidmi? Co je to zamilování a láska z pohledu člověka? Zamilování je stav, kdy potkáme někoho kdo nám “dokonale sedne”. Je to člověk u kterého máme pocit že ho známe snad celý život a proto si dokonale rozumíme. Zamilovat se do někoho takového je snadné… Teď se dostaneme k jádru – je to člověk, který vykazuje stejné vzorce chování jako lidé, které známe celý život (často rodiče), proto je tak snadné se do něj zamilovat. Podvědomě doufáme, že to, co nám nedokázali dát rodiče nám dá partner. Ale on má stejné vzorce jako rodiče, takže nám to co chceme většinou nedá – stejně jako oni. Proto je zamilování stav, který jednou skončí – je to stav, který skončí když si uvědomíme, že nedostaneme to, co jsme chtěli – to, co nám nedali naši rodiče. Proto odmilování a rozchod s takovými lidmi tolik bolí – byla zmařena šance dostat to, co jsme celý život chtěli… proto je člověk tolik zklamaný a ublížený, proto jsou takové rozchody naplněny hněvem a negací…

Láska je něco jiného – je to stav, kdy vnímáme universální energii a dostáváme se do role tvůrce – díky partnerovi začneme více přijímat i sami sebe, tím se uvolňují energetické bloky a protéká více energie. Bloky se uvolňují a tak se nám do cesty začínají stavět nové problémy, avšak z role tvůrce se necítíme jako oběť zrcadla, ale jako tvůrce toho co se děje, takže jsme schopni se přijmout, blok rozpustit a lásce se otevřít na hlubší úrovni. Když se problém vyřeší, tok lásky zesílí a začne uvolňovat další, hlubší bloky. Nejvíc energie protéká při orgasmickém sexu. Proto církev sex zakazovala – sex založený na lásce je jednou z nejsilnějších metod jak odstraňovat bloky -) být zdravý, silný, sebevědomý a láskyplný jedinec, který si je vědom své síly a božskosti – Boha nepotřebuje.

Opakem lásky je strach. Čím více lásky budeme cítit, tím méně se budeme bát. Osvícený člověk tedy strach již neprožívá, protože láska ho všechen vytěsnila. Osvícený člověk má přístup ke všem informacím celého světa – ví. A proto nemá strach, protože strach pramení z nevědomosti.

Na Zemi existuje hlavně láska podmíněná – podmíněná láska je ale něco jiného než universální nepodmíněná láska. Universální energie/láska prostě je. My ji buď přijímáme a uvědomujeme si ji, nebo ji nepřijímáme kvůli blokům. Podmíněná láska se tváří jako láska, ale přitom je to velice silný manipulační prostředek. “Jestli přibereš, nebudu tě už tolik milovat”, “Jestli budeš zlobit, paní učitelka tě nebude mít ráda”… To není láska… Rodič/partner který vyřkne takovou větu může mít srdce plné lásky, ale sám je ovlivňován strachem a strachem z nedostatku lásky manipuluje okolí. Strach vnímání lásky v srdci přebil. Výsledkem je široká populace lidí, kteří věří že si nezaslouží lásku, protože když byli malí, něco udělali… a ten vzorec si v hlavě často nesou celý život.

Důležitou podkapitolkou jsou energetičtí upíři – lidé, kteří si nedokáží dát lásku kvůli vzorcům z dětství a tak se snaží láskou zahrnovat partnera. Ten průšvih je ale v tom, že platí, že nemůžu dát to, co sám nemám. Nemůžu někoho bezpodmínečně milovat, pokud tak nemiluju sebe – v dané situaci. Pokud tedy umím dávat, ale neumím přijímat – dávám zákonitě jen podmíněnou lásku a očekávám tedy to stejné… jenže neumím přijímat, takže vzniká ve vztahu velká nerovnováha a očekávání, které dusí oba partnery. Navíc dostávám to, co vyzařuji, takže pokud sám neumím přijímat lásku, partner to do určité míry nebude umět také. Ten, který dává si přijímajícího přivlastňuje, klade na něj obrovské nároky, které však přijímající nedokáže splnit  – může dávat lásku, ale partner ji stejně nepřijímá. To na příjimacího vytváří obrovský tlak a partnerova náklonnost ho duší. Když se přijímající snaží utéci, dávající nechápe, co je špatně… vždyť on dal všechno co měl. Pozor, on neměl nic a to nic dával a kladl obrovské nároky na partnera, který mu nedokázal nic vrátit. Takový člověk je energetický upír – snaží se rozdávat nic a diví se, že se mu stejné nic vrací – to ho dostává do depresí (emoce neproudí) a stává se negativním zářičem, který stahuje okolí na nižší vibrace pomocí zrcadel. Pro okolí to vypadá, jako by z lidí cucal pozitivní energii, ale on je jen tak silně negativně naladěn, že každý, kdo není stejně silně pozitivně naladěn se jím nechá strhnout. Proto energetický upír.

Nepodmíněná láska je nádherná a dokud nedojdete k osvícení, je s každým dalším vyřešeným problémem silnější. Vztah, kde láska nesílí stagnuje – měli byste se zamyslet proč a také jestli je takový partner správným partnerem pro prožívání lásky. Neexistují přechozené vztahy, existují pouze stagnující vztahy, kde se oba partneři bojí se od sebe navzájem učit. Jsou vztahy, které nejsou napořád, ale budou fungovat, dokud se od sebe partneři nenaučí to, co se naučit měli. Pak přitažlivost klesne a je načase jít dál – za tím pravým. Jinými slovy každý parter je ten pravý, ale některý je ten pravý pro naučení se něčeho, jiný pro prožívání lásky… a mimo jiné proto tu jsme. Nebojme se prožívat, bez toho nežijeme, ale jen přežíváme…

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *