Je pro Vás léčitelství jedna velká záhada, nebo dokonce pochybujete o tom že funguje? Čtěte a věřím, že dostanete informace po kterých toužíte…


Tělo je dokonale fungující systém, který řídí nervová a hormonální soustava. Naše tělo je konstruované tak, aby si za žádných fyziologických podmínek samo neubližovalo, naopak aby bylo schopné se dokonale přizpůsobit. Obecně lze říci, že existují 2 stavy – klid a jeho opak stres. Pokud to přehodím do duchovnější úrovně, jedná se o prožívání duality/ lásky.

  • Dualita umožňuje existenci fyzického světa – např opaky, a proto ve většině případech prožíváme právě dualitu – to znamená že soudíme, porovnáváme a podobně – dobré/ špatné, výhodné/nevýhodné, bezpečné/nebezpečné…
  • Na úrovni lásky nesoudíme, jen jsme a požíváme tady a teď.Přijímáme realitu takovou, jaká je.  Na této úrovni jsou např. malé děti – dokáží velice rychle měnit emoce, protože jsou pro ně naprosto přirozené a ani ty tzv. negativní jim – dokud je nechají proudit neubližují. Do fyzického světa se tento stav promítá tak, že dítě rodiči nevyčítá, že zůstalo v postýlce déle než chtělo, ale raduje se, že je konečně venku. Prožívá tady a teď.

Dokud fungujeme na základě pudů, naše tělo je stejně jako tělo zvířat dokonale přizpůsobené k životu v dualitě – umí perfektně řešit stres, který je přirozenou součástí duality.

Např. Srnka ucítí pach dravce, vyhodnotí situaci jako nebezpečnou, začnou se uvolňovat stresové hormony – hlavně adrenalin a kortizol, ty zmobilizují tělo a připraví ho na útok/útěk. Srnka začne utíkat, tělo využije procesy, které stres navodil a srna má tak největší šanci přežít.

Největším problémem evropana je, že stres se stal denním chlebem a naše tělo je tedy téměř permanentně pod vlivem stresových hormonů. Nevěříte?

Součástí duševní pohody je pocit lásky, bezpečí a hojnosti, cože se v hmotném světě projevuje jako potřeba dostatku jídla, sexu, pití, svobody, peněz, přístřeší… Pokud je některá z těchto potřeb v ohrožení, nastupuje stres.  Zvíře se neptá (neplatí pro domácí zvířata) a žije podle pudů, ale co člověk?

Téměř každý z nás chodí do práce ze strachu, že pokud to nebude dělat, nebude mít peníze. Tím přijde o hojnost, střechu nad hlavou, rodinnou pohodu, lásku atd. Každý, kdo chodí do práce ze strachu je tedy ve stresu. Dále tu máme média, která neustále ukazují vraždy, napadení, nejistou politickou situaci, války – strach o vlastní bezpečí a o bezpečí rodiny. Pak tu máme reklamy – přes strach z nedostatku a přes pocity že nemůžeme být šťastní bez toho či onoho. Pak zdravotní systém – čím dál tím častěji se dozvídáme o rizicích různých potravin, jak se zvyšují procenta nemocných civilizačními chorobami, lékař nás varuje před nemocemi a doporučuje očkování… stres ze strachu z nemocí. Školství je také založené na strachu, který působí stres – známkování = hodnocení -) strach z odmítnutí… atd.

O působení stresu je na internetu spoustu článků, takže jen vypíchnu to zásadní – stres aktivuje tělo, což z dlouhodobého hlediska způsobuje únavu, celkové oslabení imunity, špatné trávení, rozhození metabolismu, úzkosti, tuhnutí svalů a mnoho dalšího. Rozhozený metabolismus narušuje funkce jednotlivých orgánů, tím vznikají nemoci a dál to znáte.

Jak tedy léčení energiemi a psychoterapie fungují?

  1. Energetické léčení přeladí člověka z prožívání stresu na vibraci lásky – dostane ho mimo duální vnímání světa a tím odbourá stres. Tím dojde k uvolnění těla, protože se přestanou vyplavovat stresové hormony. Dále dojde k uvolňování již nashromážděného stresu ve svalech/orgánech a tím se člověk pomalu dostává do pohody. Energetické léčení tedy působí řekněme zvenčí – neřeší se konkrétní příčiny stresu, ale globální nepohoda. Jak konkrtétně to funguje už popisovala MUDr. Jarmila Klímová, nicméně jednoduše řečeno to funguje takto:  Klíčem je přenesení informace na energetické úrovni. Proto léčení nefunguje vždy stejně a ne na každého. Pokud pomoci doopravdy nechci, tak se nenechám přeladit a léčení fungovat prostě nebude. Co dělat aby léčení fungovalo co nejefektivněji? Základ je vybrat takového léčitele, kterému budu co nejvíce věřit. Čím více si sám bude věřit na základě svých vlastních prožitků, tím více mu dokážu věřit i vy. Čím více věřím léčiteli, tím více věřím také tomu, že mi pomůže. V tu chvíli začínám sdílet onu důvěru v uzdravení kterou léčitel vyzařuje (prožívá), přeladím své tělo a začíná sebeuzdravovací proces. Léčitel tedy nikoho neléčí, jen předává energetickou informaci o tom, že všechno je v pořádku a lze důvěřovat, že dojde k uzdravení. Tuto informaci dostanou buňky v těle a podle toho se zařídí. Postupně se přestanou produkovat stresové hormony, tělo se přestane překyselovat, srovná se metabolismus, buňky se začnou množit a regenerovat tkáně, tělo se začne čistit atd
  2. Psychoterapie nebo jakákoliv forma terapie, při které se prožívají stresové události z dřívějška (kinezilogie, šamanské cesty, regresní terapie a podobně) fungují trochu jinak – donutí nás, abychom se sami dlouhodobě dostali mimo dualitu – mimo stres. V takovém případě nás tedy už nestresují situace, které to dříve dělaly. V takovouto chvíli se učíme, jak se stresu sami zbavit – přijímat život takový, jaký je. Terapeut nám tedy při osobním setkání nepředává jen důvěru v uzdravení jako takovou – vibraci lásky, ale také důvěru v techniku. Takováto kombinace tedy může být buď podstatně efektivnější než samotné léčení, nebo naopak relativně destruktivní. Pokud je totiž terapeut zaškolen např. rituály, zasvěceními a má tedy “papír, že to a to umí”, ale sám nemá dostatek prožitků a tedy důvěru v uzdravení, vytváří v klientovi rozpor. Pokud věří že technika je dobrá, ale sám není vyrovnán se svým životem, klient dostává rozporuplné informace a léčivý proces nebude fungovat jak má.

Jedna hodina energetického léčení nám uleví na určitou dobu a pomůže spustit procesy, které umožňují tělu, aby se samo léčilo.To je ale málo. Pokud chceme dlouhodobě pobývat mimo stres a dát tak tělu prostor se vyléčit, je třeba se přelaďovat dlouhodobě. Tělo má totiž velkou setrvačnost. V takovém případě máte 2 možnosti . Buď pravidelně podstupovat energetické léčení, nebo se začít věnovat seberozvoji. Nejefektivnější je obě varianty kombinovat.

LÍBÍ SE VÁM, KDYŽ JSOU VE ČLÁNCÍCH KLIKATELNÉ ODKAZY?  MĚ MOC, ALE BOHUŽEL NENÍ V MÝCH SILÁCH ODKAZY AKTUALIZOVAT PODLE ČLÁNKŮ NOVÝCH. BUDU MOC RÁDA, KDYŽ MI POMŮŽETE A DO KOMENTÁŘŮ NAPÍŠETE KDE JE TŘEBA ODKAZY PŘIDAT 🙂