Jak fungují peníze a kanál hojnosti


Peníze jsou hodnota, která ovládá naši civilizaci. Velká část našeho života se točí právě kolem nich. Většina z nás chodí do práce hlavně z důvodu, aby si peníze vydělala.

Co to ve výsledku jsou peníze? Je to hmotná forma energie, která vyjadřuje hodnotu práce kterou jsme vykonali, nebo třeba věci – kterou prodáváme či kupujeme… V tom je ale háček. Kdo určuje co je méně hodnotné a co je hodnotné více? Odpověď je jednoduchá – my sami a kolektivní vědomí/karma národa.

Energie jako taková je pohyblivá. Není to stálá, natož pak stabilní záležitost. Peněz je jako každé jiné energie naprostá hojnost. Můžete si to představit jako pole, které námi může procházet. V takovém případě člověk zažívá i finanční hojnost. Ta potíž je ale v tom, že díky některým vzorcům chování tuto dimenzi nebo kanál zúžujeme a naše prolnutí s ním se tedy zmenšuje. V důsledku toho energie nemůže plynout, což se v úrovni hmoty projeví jako nedostatek hojnosti – peněz.

Pokud chceme otevřít kanál hojnosti, je tedy jasné, že je třeba se opět více propojit s volným tokem energie, která nám zajišťuje hojnost.

Jaké vzorce chování zavírají tento kanál? Stejně jako je tomu u všech typů energie, hojnost brzdí strach a emoce z něj vycházející. Naše společnost založená na strachu, takže se není čemu divit, že jsme přijali jako fakt, že bez práce nejsou koláče.

Dokonce i peníze jako takové jsou jen produktem strachu, protože hojnost není závislá na cestě (penězích – což je prostředek k získání), ale na výsledku.

 

  • Strach věřit Jak bych mohla splnit své cíle, pokud nebudu pracovat abych vydělala peníze? To přece nejde…
  • Potřeba mít kontroluDokud se snažím vymýšlet cesty jak by to šlo zrealizovat, odmítám věřit.

 

Např. Jako hojnost vnímám fakt, že 2 za rok pojedu na dovolenou k moři. Pokud se budu snažit vydělat peníze abych na dovolenou měla, naprosto ignoruji fungování vesmíru – tedy i kanálu hojnosti. V takovém případě – ať už svůj cíl splním nebo ne – mám kanál hojnosti hodně zúžený. Vše jsem postavila pouze na rozumu – vše si spočítat, vytyčit plán jak budu šetřit a realizovat co jsem chtěla.

Pokud zadám cíl jet 2x za rok na dovolenou k moři vesmíru a s důvěrou se odevzdám, kanál se otevře a já buď zájezd vyhraju, nebo mi ho někdo koupí, nebo si najdu bohatého partnera, nebo mi přijde nová práce nebo…

Otevřený kanál hojnosti znamená přestat peníze řešit a začít žít to, po čem mé srdce touží.